Nápad

Samozřejmě! Většině lidí je to jasné okamžitě, jakmile poznají princip výrobků unidrain®. Byl to vlastně logický nápad našich konstruktérů, kteří usilovali o vytvoření bezproblémového odtoku:

Podlahový odtok umístěný blízko stěny. Příruby, které vystupují podél stěn. Zmizely potíže se sklonem, který téměř vždy směřuje nesprávně, a s netěsnostmi, které po letech naruší konstrukci.

Realizace nápadu a vytvoření vyhovujícího a uznávaného technického řešení nějakou dobu trvalo. Seriózní vývoj výrobku zabere určitý čas a odtokový systém unidrain® je patentované a důkladně otestované řešení, které splňuje všechny požadavky současného trhu.

Budoucí standard podlahových odtoků

První odtok od společnosti unidrain® se na trhu objevil v roce 2003. Od té doby společnost unidrain® udávala tempo inovací na poli podlahových odtoků.

Princip

Základním principem odtoků unidrain® – při jejich jednoduchosti – je skutečnost, že podlahový odtok je opatřen jednou nebo více svislými přírubami. Svislé příruby jsou takové, jejichž část přiléhá ke stěně – tvoří jednu nedělenou komponentu.

unidrain® tak využívá stejný princip k dosažení vodotěsnosti, jaký se vždy uplatňoval ve stavebnictví:

Když dvě stavební komponenty vyžadují vodotěsný spoj, například na přechodu mezi střechou a komínem, použije se překrývací lem, čímž se zajistí nepropustnost spoje.

Podobný princip se uplatňuje u těsného spoje mezi odtokovým žlabem a svislými nástěnnými přírubami: svislé nástěnné příruby, společně s mazací membránou, vytvářejí v mokrém prostoru dokonalé a bezpečné překrytí u jedné nebo více stěn. Nástěnné příruby také umožňují přesné upevnění během celého stavebního procesu.

Tento princip je jednoduchý a logický, ale také jedinečný: „Překrývací lem“ u stěn v kombinaci s podlahovými odtoky použila jako první společnost unidrain®. Tento systém je mezinárodně patentovaný.4 části unidrain®

  • Rošt ClassicLine nebo panel HighLine – s různým designem
  • Rám ClassicLine nebo HighLine – v různých výškách
  • Odtokový žlab – umístěn u stěny nebo volně instalován do podlahy
  • Odtoková komora – k dostání pro různé rozměry a směry odtoku
idé og princip unidrain

Nalézt prodejce

Chcete-li najít nejbližšího prodejce nebo předváděcí centrum, napište PSČ.