Unidrain A/S

O Unidrain A/S

V roce 2003 architekt Clause Dyre vyvinul podélný podlahový žlab, který lze umístit ke zdi, a to byl počátek Unidrain. Od té doby byly přidány různé produkty, všechny zaměřené jak na funkci tak na design

Unikátní podlahový odtokový systém od Unidrain se stal během uplynulých let preferovaným řešením ve stavebnictví. V současnosti existuje na celém světě řada instalací Unidrain a tím se Unidrain stal synonymem moderních podlahových žlabů, které jsou umístěny u stěn. Neustálým rozvojem, jak konstrukce tak designu, si Unidrain klade za cíl stát se nejen preferovaným systémem podlahových žlabů používaných ve stavebnictví, ale také preferovaným dodavatelem koupelen.


Produkty Unidrain lze použít ve všech typech projektů: jak při renovacích tak v nových stavbách a v soukromém i veřejném sektoru. Všechny produkty Unidrain byly vyvinuty v úzké spolupráci dánskými architekty na národní i mezinárodní úrovni a s odborníky na technologii vlhkých místností.

Podlahové žlaby Unidrain získaly mezinárodně uznávané designové ceny, včetně 'iF product design award' a 'Danish Design Prize' za sérii HighLine. V roce 2015 získal Claus Dyre 'Villum Foundation Building Component Prize' za svůj vynález podélného podlahového žlabu.

Claus Dyre - Unidrain
Unidrain tegning
Unidrain ClassicLine
Unidrain emballage